Jak to jest z tym cukrem? Tuczy czy nie?

Cukier główny winowajca otyłości i nadwagi – takie hasła słyszymy w radiu czy w telewizji. Oczywiście ta teoria nie została wyssana z palca. Okazuje się, że cukier jest najbardziej uzależniającą substancją na świecie! Jego nadmiar przyczynia się nie tylko do nadwagi, ale również wielu innych poważnych chorób!

Czy dieta bez cukru jest możliwa? Czy ma sens?cuks

Dieta bez cukrowa jest niemożliwa. Cukier jest wszędzie. Nawet w koktajlu wspomagającym odchudzanie – Simplic!!! Znajdziemy go również w zdrowych produktach, takich jak owoce i warzywa – https://kreatywnieproste.pl/simplic/ Oczywiście jest to jego zdrowsza wersja – bezpieczna dla organizmu. 

Całkowite wyeliminowanie cukru jest niemożliwe i niewskazane!

Cukier jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mowa tutaj o glukozie – cukrze występującym naturalnie w organizmie. Bez jej prawidłowego stężenia nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Glukoza, czyli tzw. cukier prosty występuje w warzywach, roślinach strączkowych, produktach pełnoziarnistych i oczywiście w owocach. Zdrowe osoby nie powinny go unikać. Tego rodzaju cukier w 100% pokrywa zapotrzebowanie organizmu na potrzebną do życia energię. Prawidłowe funkcje życiowe zapewnia 100 mg glukozy, co obrazowo przypomina 2 łyżeczki cukru. Dla porównania – w jednym batoniku znajdziesz nawet 10 łyżeczek cukru! Oczywiście tego niezdrowego – rafinowanego. Według dietetyków, cukier nie powinien przekraczać 10% dziennego zapotrzebowania na energie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *